Suomen Viro-yhdistysten liitto ry. (SVYL)

SVYL Suomen Viro-yhdistysten liitto ry. (SVYL) Suomen Viro-yhdistysten liitto ry. (SVYL)

SVYL:n vuoden 2017 vuosikokous pidettiin 22.4. Viron kansallismuseossa Tartossa. Hallitus toimii oheisessa kokoonpanossa huhtikuussa 2018 pidettävään vuosikokoukseen saakka.

SVYL:n hallitus

Puheenjohtaja

Sanna Immanen (Virkku)
Siikaniemi 14, 81720 Lieksa
Puh. 050 340 4466
sanna.immanen@gmail.com


1. varapuheenjohtaja

Veijo Lehto (Helsinki-Tallinna-seura)
Strömsinlahdenkuja 2 A 17, 00820 Helsinki
veijo.j.lehto@gmail.com

2. varapuheenjohtaja

Pirjo Ranki (Viljandin ystävät)
Hiihtäjäntie 8 B 19, 00810 Helsinki
Puh. 050 544 8180
pirjo.ranki@gronblom.fi


Jäsenet

Heikki Rantala (Tampere-Tartto-seura)
Raatihuoneenkatu 5 A 9, 13100 Hämeenlinna
Puh. 040 564 3824
heikki.rantala@hameenlinna.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Riitta Kilkku (Vakka-Suomen Viro-seura)
Viklakuja 2 A 8, 23500 Uusikaupunki
Puh. 050 573 1330
riitta.kilkku@gmail.com


Imbi Kolkkanen (Varsinais-Suomen Viro-keskus)
imbi.kolkkanen@saunalahti.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Osmo Tammisto (Joensuun Suomi-Viro-seura)
Kuopiontie 106 as 3, 83630 Kuusjärvi
Puh. 050 343 9600
osmo.tammisto@telemail.fi


Risto Haimila (Suomen-poikien perinneyhdistys)
Kavaljeerintie 4 E  29, 01520 Vantaa
rhaimila@hotmail.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Pentti Voipio (Viro-instituutin ystävät)
Otavankatu 17 B 4, 28100 Pori
pentti.voipio@hesarest.fi


Jenni Kavén (Virkku)
Puh. 0400 543 187
jenni.kaven@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Silja Angerma-Karila (Espoon Suomi-Viro-seura)
Sirppikuja 13, 01660 Vantaa
Puh. 0400 542 429
silja.angerma-karila@elisanet.fi


Erja Saario (Vaasa-Pärnu-seura)
Erämiehenkatu 22, 65370 Vaasa
Puh. 0440 352 118
erjaksaario@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Kari Nirha (Lapuan Suomi-Viro-seura)
Pelttarintie 6, 62100 Lapua
Puh. (06) 433 2112
kari@nirha.fi


Paula Sajavaara (Keski-Suomen Viro-seura)
Pyssymiehenkatu 20, 40630 Jyväskylä
paula.sajavaara@jyu.fi
Puh. 050 351 5289

Henkilökohtainen varajäsen: Paula Paavola (Salon seudun Suomi-Viro-seura)
Antolantie 178, 25240 Hajala
Puh. 0400 526 558
paupaa@dnainternet.net

Alkuun